Zakupy z ameryki Jedno jest pewne

Informacje

Dodany: 2020-09-06
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu
art

Zakupy z ameryki Jedno jest pewne, Unia Europejska będzie musiała „położyć na stole” coś więcej niż tylko zniesienie opłat celnych na samochody, bo wbrew pozorom akurat na tym układzie najwięcej zarobiliby europejscy producenci aut, a przede wszystkim Niemcy. Kolejne są: Niemcy (30 mld dol., 9%), Korea Płd. Polska bezpośrednio do USA eksportuje samochody i części o wartości 0,3 mld dol., jednak region jest silnie włączony w łańcuchy produkcji. Partnerzy ci razem eksportują samochody i części o wartości sięgającej 145 mld dol. Po drugie, Trump chce wzmocnić pozycję negocjacyjną Stanów Zjednoczonych, ponieważ partnerzy handlowi obawiają się wpływu ceł na ich gospodarkę. Wśród nich największym eksporterem w przemyśle motoryzacyjnym do Stanów Zjednoczonych jest Słowacja - dziewiąty na świecie dostawca samochodów do USA. Auta z USA to kompendium dla wszystkich miłośników amerykańskich samochodów oraz importowanych ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Odpowiedź jest bardzo prosta: dla miłośników stylu amerykańskich muscle car, krążowników szos i ogromnych pick up'ów jest to jedyna alternatywa zdobycia wymarzonego modelu.

Wyszukiwanie towaru w Chinach

VW Golf - 12 871 szt

2 CDi 109km Super Stan Opłacony GWARANCJA

Szwajcaria zakupy z ameryki - 10 397 szt. (-26,5%)

Wszystkie (22934)

Rachunkowość budżetowa

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Części do samochodów amerykańskich Przywieziemy Ci wymarzonego klasyka lub nowoczesny samochód z USA pod wybrany adres w cztery tygodnie! Możesz sprowadzić do kraju samochód na mienie przesiedleńcze z USA. Szacuje się również, że wyższe ceny mogą obniżyć roczną sprzedaż nowych samochodów o 493 600 sztuk i sprowadzić ją do wartości około 2 milionów. Sprzedaż nowych aut w Polsce znowu zapikowała. Lincoln nie będzie już sprzedawał klasycznych aut. Jaki jest stan techniczny używanych aut amerykańskich? Dotyczy to aut z różnych segmentów. Po drugie, żaden amerykański samochód tak naprawdę nie jest w pełni amerykański - zresztą to tyczy się wszystkich producentów aut. Taki czarny scenariusz zaniepokoił Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (European Automobile Manufacturer’s Association (ACEA)) na tyle, że zabrało ono głos w sprawie. Nie ma się co oszukiwać: podniesienie cła do 25% oznacza nieprzewidziany i w tym przypadku dość spory skok kosztu dla producentów samochodów, który musi zostać w jakiś sposób pokryty. Po trzecie, poprzez możliwość wyłączenia spod ceł poszczególnych państw prezydent USA doprowadza do dwustronnych negocjacji, w których może wykorzystywać siłę amerykańskiej gospodarki w sposób korzystniejszy dla siebie niż podczas rozmów wielostronnych. Prezydent wówczas podejmuje w ciągu 90 dni decyzję, czy zastosować się do rekomendacji, i w razie nałożenia środków ochronnych wyznacza ich wysokość i okres obowiązywania.

Prezydent Donald Trump poprzez wszczęcie śledztwa i perspektywę nałożenia ceł chce osiągnąć trzy cele. Tego dnia prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że jeśli taryfy celne nie zostaną szybko usunięte, to nałoży 20-procentowe cło na wszystkie samochody montowane w Unii Europejskiej. Myślę, że Prezydent jest skłonny to zrobić. Tak na dobrą sprawę wszystko zaczęło się od USA, kiedy władzę przejął Donald Trump. Donald Trump odrzucił jednak propozycję „zerowego” cła na samochody i części zamienne do nich, twierdząc że to niewystarczająca propozycja. Trudno powiedzieć, bo Donald Trump wielokrotnie pokazał już, że w niektórych sprawach nie żartuje i potrafi być nieustępliwy, a w końcu kwestie finansowe, z uwagi na jego doświadczenie biznesowe, są mu bliższe niż jakiemukolwiek dotychczasowemu prezydentowi USA. SUV od Dodge’a jest masywniejszy niż inne i dobrze ukrywa pokrewieństwo z „równo wyprasowanym” Jeepem Grand Cherokee. Dowód? Choćby Tesla, w pełni amerykańska i produkująca swoje samochody wyłącznie na terenie USA, a połowa części, składająca się na gotowy produkt, pochodzi spoza jej rodzimego kraju. Świadczą o tem choćby nasze pelargonie i fuksye na drabinkach w oknach mieszkań robotniczych przy całem ubóstwie urządzenia.

Używane części do samochodów amerykańskich